Камін в будинок

Перш ніж прийняти рішення про покупку каміна, ми повинні відповісти на кілька ключових питань: навіщо нам камін і для яких цілей він буде нами використовуватися. Будемо часто в ньому палити? Чи буде вона тільки декоративною чи буде використовуватися для опалення будинку? Від відповідей на ці питання буде залежати тип каміна, який ми виберемо.

За своєю конструкцією каміни можна розділити на: відкриті, конвекційні, накопичувальні та котельні. Перший тип приладу, як правило, є декоративним, на відміну від конвекційного каміна, який виробляє велику кількість гарячого повітря та використовується в системі гарячого повітря, тобто DGP. Перевагою такого типу пристрою є можливість генерувати велику кількість теплової енергії за короткий час. З іншого боку, накопичувальний камін з основною накопичувальною масою поглинає тепло від димових газів, що проходять через нього, і віддає енергію у вигляді випромінювання. У випадку з котлом-каміном його можна використовувати для підтримки приготування гарячої води, оскільки частина енергії, що утворюється в результаті згоряння, передається воді.

Чим відрізняється каміні топки від камінної касети? Різниця між топкою та касетою полягає в тому, що камінна топка призначена для новозбудованих камінів, а камінну касету можна встановити у вже існуючий камін. Камінні топки можуть бути з чавуну, сталі або шамотної цегли. Всі ці матеріали стійкі до корозії, високих температур і добре акумулюють тепло.

Потужність камінної топки необхідно підбирати відповідно до розмірів приміщення, в якому вона буде встановлена. Занадто багато призведе до його перегріву, занадто мало не забезпечить достатньо тепла. Якщо ми вибираємо типовий опалювальний прилад, то головне значення мають його технічні та функціональні параметри. Мінімальний ККД вставки під час нормальної роботи повинен становити приблизно 70% – це означає, що мінімум 70% енергії, що виділяється під час горіння, рекуперується у вигляді тепла, а при горінні з обмеженою подачею повітря для горіння – понад 80%. Щоб камін використовувався для опалення, передбачається, що 1 кВт потужності приладу обігріє приблизно 25 м3 приміщення. Також звернемо увагу на номінальну потужність пристрою, а не на максимальну. Номінальна потужність відноситься до усередненої за часом потужності, при цьому максимальна потужність не відображає справжніх можливостей пристрою, так як вона досягається каміном лише на короткий час. При номінальній потужності пристрою 7 кВт середня витрата деревини повинна бути близько 2,5 кг / год, а часу роботи пристрою без дозаправки палива, тобто одноразового завантаження, повинно вистачати мінімум на 10 годин. Щоб пристрій був ефективним і безпечним у використанні, середня температура вихлопних газів не повинна перевищувати 400  С.

Ромотоп допоможе вам знайти якісний камін.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *