[ad_1]

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл у день спомину Тростянецького образа Богоматері з Дитятком відвідав храм Святої Трійці, де вона зберігається, в селі Тростянець Ківерецького деканату (Луцький р-н).

Про це інформує Волинська єпархія Православної Церкви України, — пише ВолиньUA.

Із високопреосвященним за Божественною літургією служив настоятель протоієрей Сергій Ледвовк разом із іншим духовенством. Церковними відзнаками і архієрейськими благословенними грамотами нагороджено волонтерів-жертводавців.

Тростянецький образ урочисто згадуємо в неділю перед Успінням Пресвятої Богородиці. Ікона Богородиці «Одигітрія» (Дороговказниця) на Волині з’явилася у 1648 році, на той час було їй близько 200 років. Літопис образа не зберігся, відомі лише декілька фактів. Наприклад, самооновлення ікони відбулося у 1889 р., оновлення її риз – на початку 2000-х. У наш час Богородиця з Ісусом допомагають сотням нужденних. Панотець пригадав чимало випадків дивовижних зцілень від онкозахворювань та інших недуг. Молитва перед образом також допомогла бездітним парам дочекатися дітей. Сьогодні багато матерів, жінок, доньок приходять до Тростянецької ікони, благаючи Христа й Діву Марію вберегти хлопців, які перебувають на війні, від поранень та смерті.

Божий дім зберігає майже 400-літню історію. Це храм-фортеця, що за унікальністю немає собі рівних у нашому краї. Він постав за часів Богдана Хмельницького. Товщина цегляних мурів сягає 1,7 м; стіни зовні та зсередині додатково укріплені.

Церква має ще одну особливість: замість хорів облаштоване окремо ізольоване квадратне приміщення. Пройти до нього можна лише крізь вузький прохід. Це місце, що являє собою капличку, називають «Божою гіркою». У якій зберігається чудотворна Тростянецька ікона.

[ad_2]

Источник: 0332.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *