Київський ботанічний сад намагається врятувати свої тропічні рослини через російські атаки


Київський ботанічний сад намагається врятувати свої тропічні рослини через російські атаки, фото-1

У розкішних оранжереях Національного ботанічного саду Києва співробітники намагаються врятувати колекцію тропічних рослин, яка налічує кілька десятиліть, після того, як кілька місяців російської атаки на енергомережу України призвели до відключень електроенергії, що поставило під загрозу опалення саду.

“Ці колекції не підлягають відновленню. Це не теплиця з огірками та помідорами… Втрата цієї колекції була б великою національною втратою для України”, – сказала відповідальна за тропічні та субтропічні рослини Людмила Буюн.

«Рослинам не можна сказати… терпіть, будь ласка, тому що сьогодні -15 градусів за Цельсієм». Це неможливо», – сказала вона, вказавши на ознаки ураження холодом на деяких рослинах.

Рослини зіткнуться з серйозною кризою, якщо температура в теплиці опуститься нижче 15 градусів за Цельсієм, додала вона.

Знайти способи підтримувати тропічний клімат у морозному Києві, ураженому частими відключеннями електроенергії, дуже складно, і садівники зараз профілактично опалюють теплиці дровами, хоча дим становить небезпеку для рослин.

Зазвичай вони створювали тепло, спалюючи дрова в електричних печах. Однак через часті відключення електроенергії цикл опалення порушується, і на перезапуск печей потрібні години, розповів оператор котельні Юрій Най.

Наразі адміністрація саду підключилася до центральної системи опалення Києва, щоб мати резервний варіант, але побоюється подальших ракетних ударів по енергомережі.

Матеріал опублікований за темою:

  • Атаки Росії на енергомережу України ставлять під загрозу її атомні станції, попереджає агентство ООН
  • Воюючий Київ має електроенергію лише для п’ятої частини жителів міста
  • Зеленський повідомив про 85 ракетних ударів по Україні

Источник: 0332.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *