[ad_1]

Для того, аби особи з інвалідністю могли спланувати якомога комфортніше свою поїздку громадським транспортом, на Волині планують розробити програмне забезпечення для придбання квитків, де можна визначити, чи є в автобусі пандус.

На Волині розробляють е-квиток з опцією визначення автобуса з пандусом, фото-1

Про це стало відомо під час брифінгу представників Волинської ОДА щодо реалізації національної стратегії безбар’єрності, ухваленої до 2030 року.

Начальник відділу транспортних та пасажирських перевезень управління розвитку інфраструктури департаменту інфраструктури Назар Романюк повідомив, що наразі на міжміських, приміських, міських і міжобласних маршрутах є транспортні засоби, які забезпечують доїзд осіб з інвалідністю. Проте, зізнався він, таких автобусів дуже мало. За останні три місяці кількість таких транспортних засобів зросла лише на 4 штуки.

«На кожному конкурсі визначена пріоритетність для перевізників, які мають такі транспортні засоби», – переконує він.

Водночас сьогодні у Волинській ОДА працюють над впровадженням електронного квитка. Планується передбачити опцію з пошуку автобусів, обладнаних для перевезення маломобільних груп населення.

«Ми пропрацьовуємо, щоб під час купівлі електронного квитка особа з інвалідністю змогла побачити чи обладнаний транспортний засіб для перевезення осіб з інвалідністю. В касах на автостанціях такої інформації не надають, тож коли буде такий автобус важко дізнатися, щоб обрати маршрут і час виїзду», – пояснив Назар Романюк.

Крім того, територіальні громади просять повідомити про потреби з довезенням осіб з інвалідністю, аби визначити оптимальний час, коли такі автобуси варто пускати в рейс. Адже автобусів з пандусами на рейсах наразі обмаль.

«До прикладу, більшості людей треба їхати за певним маршрутом в обід, а спеціально обладнаний автобус їде о 6 ранку», – резюмує посадовець.

[ad_2]

Источник: 0332.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *