[ad_1]

Глава МЗС РФ звинуватив Європейський союз у зриві «врегулювання конфлікту» в 2003 році.

У РФ "пригрозили" захистом російськомовних громадян в Молдові і натякнули на нову "республіку", фото-1

У Російській Федерації знову заговорили про готовність гарантувати захист прав російськомовних в Молдові. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров звинуватив Європейський союз у зриві «врегулювання конфлікту» в Молдові в 2003 році.

Про це дипломат заявив російським ЗМІ.

Глава МЗС РФ заявив, що не вважає Придністров’я не «російським анклавом». За його словами, невизнана республіка є частиною Молдови. При цьому він звинуватив Євросоюз у зриві в 2003 році підписання документа, який міг врегулювати конфлікт.

«Зараз і керівництво Придністров’я, і ми виступаємо за те, щоб відновити прямий діалог. Але судячи з публічних заяв президента Майї Санду і її команди, вони під диктовку США і ЄС такого прямого діалогу не хочуть і розраховують на недипломатичний варіант вирішення проблеми… Ми зробимо все, щоб інтереси російськомовного населення не постраждали», – заявив Лавров.

Крім того, він згадав про Гагаузію, яка «претендує на особливий статус».

«Думаю, влада Молдови вчинить правильно, якщо припинять грати в нав’язані Заходом геополітичні ігри і подумають про інтереси людей… ми будемо наполягати на цьому підході», — підсумував дипломат.

Як раніше повідомляв УНІАН, російські пропагандисти поширювали маніпулятивні заяви так званого глави МЗС невизнаного Придністров’я Віталія Ігнатьєва про можливу ескалацію в регіоні. Він заявив, що «можливий вихід Молдови з угоди 1992 року Про принципи мирного врегулювання збройного конфлікту в Придністров’ї може призвести до військових дій».  

22 липня стало відомо, що так звана Придністровська Молдавська Республіка має намір домагатися незалежності і приєднання до Росії.

30 липня президент Молдови Майя Санду заявила, що в Гагаузії є люди, які намагаються дестабілізувати ситуацію в Молдові і працюють на Росію. 

[ad_2]

Источник: 0332.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *