[ad_1]

Луцькі чиновники вивчали «розумні рішення» у Польщі

Застосування Smart Living – дозволяє приймати інноваційні рішення

Делегація Луцької міської ради у складі начальника відділу інвестиційної політики департаменту економічної політики ОМЕЛЬЧУКА Сергія Васильовича, заступника начальника управління інформаційно-комунікаційних технологій, начальника відділу інформаційних технологій ХМЕЛЬ Наталії Миколаївни, старшого інспектора відділу проектної діяльності управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності УЖЕГОВА Сергія Олеговича 6 — 10 вересня перебували у місті Жешув (Республіка Польща), де брали участь у міжнародній конференції під назвою «Smart Living — кращі практики». На конференції були присутні представники міст-побратимів Жешува з країн ЄС: м. Клагенфурт (Австрія), м. Спліт (Хорватія), м. Сату Маре (Румунія), а також з трьох українських міст: Луцька, Івано-Франківська, Трускавця.

Розпочався візит із зустрічі з мером м. Жешува Конрадом Фійолеком в приміщенні міської адміністрації.

Учасники конференції мали змогу наочно ознайомитись із інноваційними рішеннями, що впроваджені у Жешуві, а саме: з роботою міського електричного транспорту, відвідати сучасну автостанцію, яка побудована з використанням енергозберігаючих технологій на основі сонячних панелей, а також центр обслуговування транспорту м. Жешув, в якому здійснюється моніторинг транспортної системи: ведеться візуальний контроль за безпекою руху, оцінюється загальний стан транспортних магістралей, координуються дії з екстреними службами тощо.

Учасники конференції мали можливість почути думку експертів у галузі цифрової трансформації міст щодо розвитку напрямку Smart Living та його важливості у покращенні якості життя у містах.

Під час конференції Сергій Омельчук представив цифрові рішення Луцької міської територіальної громади, а саме: систему електронного документообігу, систему електронної оплати проїзду, розумну транспортну інфраструктуру, геоінформаційну систему, системи обліку зелених насаджень та контролю чистоти повітря, відкриті дані, платформу електронної демократії, інструменти для комунікації з мешканцями у вигляді чат-ботів, вебпорталу контакт-центру тощо. Варто зазначити, що представники іноземних міст-партнерів Жешува високо оцінили цифрові досягнення нашої громади, та визнали, що за багатьма Е-рішеннями Луцьк є попереду

Польськими містами були представлені такі цифрові рішення: м. Жешув: проєкт Urban Lab Rzeszów — простір для діалогу між міською владою та усіма соціальними групами; м. Вроцлав: SmartFlow — інструмент для інтелектуального управління водною мережею, який збирає дані з датчиків, розташованих по всьому місту; м. Познань: мобільний додаток для мешканців «Смарт Познань»; м. Люблін: екологічний транспорт. Цифрові рішення також продемонстрували іноземні міста-побратими Жешува: м. Спліт (Хорватія) — розумний транспорт; м. Клагенфурт (Австрія) — стратегія розумного міста з акцентом на екологічність; м. Івано-Франківськ — щодо створення людино-центричної міської інфраструктури та впорядкування транспортних магістралей.

[ad_2]

Источник: 0332.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *