Борщові війни, або чий український борщ?

Культурне агентство ООН внесло приготування борщу – страви, який зазвичай готують із буряком і картоплею – в Україні до списку нематеріальної культурної спадщини, що перебуває під загрозою зникнення. У ЮНЕСКО заявили, що війна в Україні «загрожує» існуванню борщу.

«Перемога у війні за борщ за нами!» Про це заявив міністр культури України Олександр Ткаченко.

Міністерство загарбницьких закордонних справ росії висміяло цей крок, заявивши, що російська версія страви не потребує захисту. Хоча давно всім, на пострадянському просторі відома істина — що їхня версія, це лише вода, якою вимили каструлю після борщу.

Що таке борщ червоний?

Борщ червоний – це ситна страва, як виходить з назви, зазвичай червоного кольору від буряка, хоча існують також зелені та білі варіанти.

Кожен українець вважає борщ своєю національною стравою, хоча він також широко споживається в пострадянських республіках та багатьох країнах Європи та світу. І хоча дехто вважає його походження спірним питанням, наприклад британська письменниця Леслі Чемберлен. Яка написала про борщ у своїй книзі «Їжа та кулінарія росії». Плин історії чітко відповідає на це питання — в росії нема нічого свого, все тільки запозичене, або вкрадене в інших.

Є багато тверджень що конкурують щодо того, звідки походить страва, як має писатись назва страви, чи є в ній м’ясо, чи ні, і навіть чи слід додавати сметану в борщ, чи ні. Саме такий стан речей дозволяє нам стверджувати — це страва української кухні, і вона належить культурним та кулінарним традиціям всього соціуму, а не конкретній людині.

Останніми роками статус борщу як української чи російської страви бурхливо обговорюється в соціальних мережах, що призвело до активізації того, що дехто назвав «борщовими війнами».

ЮНЕСКО та український борщ!

У 2020 році Україна подала заявку на внесення культури приготування страви до списку культурної спадщини ЮНЕСКО, а рішення про внесення її до списку мало бути прийняте у 2023 році.

Але процес ухвалення рішення був швидким через вторгнення Росії в Україну та «негативний вплив» на традиції страви, йдеться в прес-релізі ЮНЕСКО.

«Збройний конфлікт загрожував життєздатності страви… оскільки люди не можуть не тільки готувати або вирощувати місцеві овочі» для страви, «це підриває соціальне та культурне благо буття спільнот».

«Ми переможемо і в борщовій війні, і в цій війні», – відреагував на цю новину пан Ткаченко.

«Ми з радістю поділимося борщем і його рецептами з усіма цивілізованими країнами. І з нецивілізованими також, щоб у них було хоч щось хороше, смачне та українське», — додав він.

Те що відповіла речниця російського МЗС слід цитувати тільки після консультації с психіатром, тому залишимо це спеціалістам.

Підсумуємо: питання чий борщ червоний, для українців взагалі не стоїть, а от на питання який рецепт вважати найбільш класичним, та чи існує він взагалі відповісти важко. Але від того не менш приємно насолоджуватися цією українською стравою!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *