Цистоскопія сечового міхура: детальніше про процедуру

Цистоскопія – це дослідження для перевірки здоров’я уретри та сечового міхура. Ви також можете почути, що її називають цистоуретроскопією або, простіше, оглядом сечового міхура.

Якщо вам потрібна цистоскопія сечового міхура і ви звернулися до CALM, можете не хвилюватись: процедура займає не дуже багато часу і проводиться досвідченими спеціалістами. Лікар вводить трубку у вашу уретру. Якщо ви чоловік, то отвір знаходиться на кінці вашого статевого члена. Якщо ви жінка, воно знаходиться прямо над піхвою. Це дослідження дозволяє лікарю перевірити всю довжину уретри та сечового міхура на наявність поліпів, вузьких ділянок, які називаються стриктурами, аномальних утворень та інших проблем.

Для чого роблять цистоскопію?

Цей тест може допомогти вашому лікарю:

 • перевірити такі симптоми, як кров у сечі, гіперактивний сечовий міхур, нетримання сечі (підтікання сечі або сечовипускання, коли ви не робите ніяких зусиль) або біль при сечовипусканні;
 • знайти причину частих інфекцій сечовивідних шляхів;
 • діагностувати захворювання сечового міхура, такі як рак сечового міхура, камені в сечовому міхурі та запалення сечового міхура (цистит);
 • лікувати захворювання – цистоскоп може видаляти невеликі пухлини;
 • діагностувати збільшену простату

Як працює тест?

Цистоскопи – це інструменти у формі трубки. Вони оснащені лампами та камерами, які дозволяють лікарю оглянути внутрішню частину сечівника. Існує два типи цистоскопів: стандартний жорсткий цистоскоп та гнучкий цистоскоп. Вибір типу цистоскоп залежить від мети обстеження.

Цистоскопія сечового міхура: детальніше про процедуру

Що очікувати під час цистоскопії

Процедура зазвичай займає від 15 до 20 хвилин.

 • Спочатку вам потрібно буде помочитися. Дослідження проводиться при порожньому сечовому міхурі.
 • Ви ляжете. Положення залежить від типу цистоскопа, який використовує лікар:

Стандартний цистоскоп жорсткий. Ви ляжете на спину з піднятими та розсунутими колінами. Ваші ноги, мабуть, будуть у стременах.

Гнучкий цистоскоп. Спеціального становища не потрібно. Лікар допоможе вам знайти зручне становище.

 • Вам дадуть ліки. Можливо, вам дадуть ліки, які допоможе вам заснути. Лікар назве це заспокійливим засобом. Або ж вам можуть дати загальний наркоз, який допоможе вам проспати всю процедуру.
 • Лікар введе оптичний приціл. Він очистить вашу уретру і знеболить це місце. Приціл проходить через уретру і потрапляє до сечового міхура. При цьому використовується якнайменший діаметр. Можливо, буде використовуватися більший, щоб взяти зразки або ввести хірургічні інструменти в сечовий міхур.
 • Лікар огляне уретру та сечовий міхур. Наприкінці цистоскопа є лінза, яка працює як телескоп. З його допомогою лікареві легше заглянути всередину вашого тіла. На лінзу може бути встановлена ​​відеокамера, щоб проеціювати зображення на екран.
 • Лікар наповнить ваш сечовий міхур. Через цистоскоп у нього вводять воду або фізрозчин. Коли сечовий міхур наповнюється водою, він розтягується. Це дозволяє лікареві побачити всю стінку сечового міхура. Він спитає вас, що ви відчуваєте, коли він наповнений.
 • Лікар візьме зразки тканин. Якщо якась ділянка виглядає ненормально, лікар за допомогою цистоскопа виріже невеликий шматочок, який можна відправити до лабораторії для аналізу. Це називається біопсією чи зразком тканини.

Чи болісна цистоскопія?

Ви можете відчути дискомфорт, коли цистоскоп входить в уретру та сечовий міхур. Ви, ймовірно, відчуєте сильну потребу помочитися, коли ваш сечовий міхур буде переповнений. Ви можете відчути легке пощипування, якщо лікар братиме біопсію.

Після процедури уретра може хворіти та пекти при сечовипусканні протягом дня або двох. Якщо вам потрібна консультація, прийом лікаря уролога в Києві допоможе отримати необхідну інформацію, яка вас цікавить.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *