[ad_1]

99-річна жителька села Купичів Ковельського району Ганна Патріарх сама доглядає господарство, танцює, співає та пише вірші, частина з яких є автобіографічними, — розповіла Суспільному довгожителька.

Танцює, співає, пише вірші: 99-річна волинянка поділилася секретом довголіття, фото-1

За все життя жінка жодного разу не лежала у лікарні.

Ганна Патріарх народилася в багатодітній сім`ї. Розповідає: всього у родині було вісім дітей, серед рідних теж були довгожителі. Торік, на 101-му році життя, померла її старша сестра.

Танцює, співає, пише вірші: 99-річна волинянка поділилася секретом довголіття, фото-2

Бабуся каже: в родині з покоління в покоління передавали знання про здоров’я та боротьбу з різними хворобами. До медиків довелося зверталася лише одного разу в молодості.

«Гнала в Брест корови із Турійська. І ми їх коло річки пасли. Я пробила ногу склом і мусила зайти в больніцу і мені там укола дали. Ото в жизні баба ніколи в лікарні не була ні таблеток не пила», – розповідає довгожителька.

На городі жінка вирощує лікувальні трави: канупер, мелісу та м’яту. «Як зуб болить, то я лепехи пахущої на трійцю намочив кореня, заложив і знімай. А голова як болить, то я найду що пити», – розповідає пенсіонерка. З її слів, головний секрет довголіття – мирне життя і щоденна праця.

Попри вік, каже жінка, має добру пам’ять. Вірші та пісні ніколи не записує, усе тримає в голові. Єдине про що жалкує, зізнається довгожителька, що доживати вік доводиться на самоті. Вести господарство жінці допомагають волонтери.

Танцює, співає, пише вірші: 99-річна волинянка поділилася секретом довголіття, фото-3

[ad_2]

Источник: 0332.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *