У Луцьку закривають сільськогосподарський ярмарок біля РАЦСу

[ad_1]

У Луцьку закривають сільськогосподарський ярмарок біля РАЦСу

У зв’язку з реконструкцією площі Героїв Майдану з 9 серпня припиняє роботу ярмарок сільгосппродукції поблизу РАЦСу в Луцьку. Сільгоспвиробникам, які там торгують, не запропонували жодної альтернативи.

Про це в ефірі Громадського Інтерактивного Телебачення розповів Олег Галасун, заступник голови Асоціації фермерів та приватних землевласників Волині.

За його словами, інформацію про закриття ярмарку йому надіслали на вайбер із Луцької міської ради. Обіцяють ще надіслати на електронну пошту саме рішення виконкому. Припинення роботи – з 9 серпня, а ось на який час – невідомо.

Нагадаємо, ярмарок на автостоянці біля РАЦСу працює щовівторка і щоп’ятниці. На нього почергово приїжджають близько 70 виробників сільгосппродукції Волині. Його започаткували ще у 2007 році.

«Я пам’ятаю дуже добре (мені сьогодні нагадували наші учасники ярмарку), як починалися ці ярмарки, – розповідає Олег Галасун (на відео з 5:22 хв.). – У 2007 році, даруйте, був такий великий бардак на Старому базарі, потім був мітинг біля міської ради, потім була зустріч з мером. Тодішній мер Шиба стукав кулаком по столі, казав: «Ви порушуєте закон, я вас посаджу». Але, благо, після півторагодинної розмови ми знайшли спільну мову, підписали меморандум між міською радою і Асоціацією фермерів, а потім з’явилося рішення, де нам надали кілька майданчиків. Їх було два: на вулиці Глушець, де був дрібнооптовий, щоб було зручно заїжджати, щоб люди купили з машини – в машину перевантажили і поїхали додому; і майданчик біля РАЦСу, де ми зараз – це те, що називається «біля дому».

Сьогодні фермери хочуть почути від міської влади, що ж буде далі. Бо офіційно жодної альтернативи їм не запропонували.

«А неофіційно сказали, що ви можете працювати на Новому ринку біля ЛПЗ. Зрозумійте правильно: якщо у вас 90 відсотків покупців – це ті, хто проживають у цьому мікрорайоні (це пенсіонери, мами молоді з колясками), вони ніколи не поїдуть в інший кінець міста купувати щось: літр молока, кілограм кукурудзи, кілограм помідорів чи кілограм картоплі. Тому що це те, що називається «біля дому», і це свіжа продукція», – говорить заступник голови Асоціації фермерів та приватних землевласників Волині.

На думку Олега Галасуна, Новий ринок більше підходить для гуртової торгівлі, та аж ніяк не такої, яку ведуть сільгоспвиробники біля РАЦСу.

«Один з продавців, який у нас працює з молоком, сказав мені: «Олеже, а що я там робити буду? Я там був один раз. Там можна продати 10 літрів молока за пів дня, а потім їхати до «Салюту» і там пробувати допродувати». А в нас, я наголошую, не один, а 26 продавців – це ті, хто має від 3-х і до 52-х корів (це в одного із виробників із Горохівського району). Це тільки ті, які продають молочну продукцію, а всього в нас у списку є близько 70 виробників. Вони не є всі (на ярмарку – ред.) щодня, бо хтось сьогодні працює на полі, а хтось працює на ярмарку», – розповідає фермер.

Олег Галасун пояснює, чому сільгоспвиробники не можуть торгувати на ринках міста:

«Щоб працювати на ринку, треба мати постійне місце. Платити за постійне місце, коли ти буваєш раз в тиждень на ярмарку, нереально, тому що всі інші дні тобі треба працювати в полі».

[ad_2]

Источник: 0332.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *