[ad_1]

Україна розслідуватиме відео з нібито розстрілом російських полонених, фото-1

Україна вперше відреагувала на поширилося в мережі відео з нібито розстрілом російських військовополонених. На безпековому форумі в канадському Галіфаксі віце-прем’єр-міністр України Ольга Стефанишин заявила, що влада країни розслідуватиме відеозапис події.

Вона додала , що з таких коротких відео (один із них триває 36 секунд і має сліди монтажних зліпків, тривалість другого — 8 секунд. — РС) важко відразу зробити висновки, до яких прийшла російська сторона.

18 листопада у соцмережах з’явилися два відео . На першому з них видно, як близько 10 російських військових виходять з будинку і з піднятими руками здаються в полон військовослужбовцям ЗСУ в камуфляжній формі з жовтими пов’язками. За командою лягли на землю. На останніх кадрах з дому виходить ще одна людина зі зброєю, починається стрілянина, запис обривається. На другому відео видно тіла солдатів в однаковій формі, біля деяких з них видно сліди крові.

Міністерство оборони Росії виступило із заявою, в якій назвало події на відео навмисним і методичним убивством беззбройних полонених. Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за фактом масового розстрілу військовополонених.

В Управлінні верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) повідомили, що вже знають про відео з імовірною стратою і вивчатимуть їх. Раніше експерти ООН опублікували звіт про випадки жорстокого поводження з ув’язненими з обох сторін конфлікту.

До заяви Стефанішиної українська сторона не коментувала відеозаписи. Пообіцявши розслідувати інцидент, віце-прем’єр додав, що Україна не зацікавлена ​​в жодних покараннях: в її інтересах зберегти життя якомога більшій кількості російських військовополонених, щоб обміняти їх на українських.

Уповноважений України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що якщо російські військовополонені, як можна зробити висновок із відео, заявили про намір здатися, але потім один із них відкрив вогонь, то вогонь у відповідь не може вважатися військовим злочином.

Матеріал опублікований за темою:

  • В ООН перевірять відео ймовірного розстрілу російських полонених
  • Україна заявляє, що розгляне ймовірне відео розстрілу полонених
  • Віце-прем’єр-міністр Росії Олександр Новак заявив, що можливо відновити зруйновану інфраструктуру трубопроводів Nord Streams

[ad_2]

Источник: 0332.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *